Oferta » Protezy acetalowe


Zaletą protez acetalowych jest duża elastyczność i mały ciężar. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów o dużych nachyleniach i głębokich podcieniach.

Acetal jest materiałem termoplastycznym, o wysokiej homogenności, odpornym na zginanie. Technologia wtryskiwania materiału o zawartości monomeru poniżej 0.02% niweluje skurcz, który występuje w tradycyjnej metodzie polimeryzacji. Do protezy elastycznej stosuje się klamry w kolorze zęba lub błony śluzowej (różowe).

Alternatywa dla pracy kombinowanej. Eliminuje konieczność szlifowania zębów pod korony z zatrzaskami lub zasuwami. Elementami retencyjnymi są klamry, w zależności od kształtu zęba w kolorze zęba lub w kolorze dziąsła.Miękkie elastyczne podścielenie acetalowe.
Nowa unikalna technologia trwałego, nie higroskopijnego, wykonania podłoża płyty protezy dla bezzębia. Podwyższony komfort, trwałość, znakomite połączenie ze sztywnym szkieletem akrylowym protezy gwarantuje pełne zadowolenie pacjenta.

Z acetalu – materiału elastycznego i homogennego – wykonuje się ruchome sztuczne dziąsła, wykorzystywane do maskowania łączników przy odbudowie protetycznej na implantach.